Kalendář
<< Pro 2017 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Události

Celý první květnový týden strávili kvintáni poznáváním májové Prahy. Program byl opravdu nabitý, Praha rozkvetlá, plná lidí přesně podle očekávání!

Přesto jsme si užili romantické výhledy z vyšehradské skály i obleženého (či obloženého) Petřína, poklonili se památce našich velikánů na Slavíně a pocítili hrdost na naše bojovníky v Národním památníku hrdinů heydrichiády. Emotivně na nás zapůsobila prohlídka Židovského města, zejména Pinkasovy synagogy, jejíž interiér je upraven jako památník obětí holocaustu. Celý jeden den jsme věnovali důkladnému průzkumu Pražského hradu a přilehlých zahrad. Počet církevních objektů, jež jsme navštívili a v nichž (nejen studenty) uchvacovala svým erudovaným výkladem prof. Šiftová, bychom obtížně spočítali. Mohli jsme se nechat unést středověkou mystikou, renesanční střízlivostí či barokní velkolepostí.

Oproti klasické městské turistice má kurz výraznou nadstavbu nejen v odborných historických výkladech či vlastních studentských aktivitách na vybraných místech. Nedílnou součástí kurzu jsou také návštěvy aktuálních výstav (nás upoutala zejména výstava Františka Skály ve Valdštejnské jízdárně) a dvou divadelních představení. Po komediální Rusalce v Ypsilonce jsme se nechali uhranout klasickou Ibsenovou tragédií Heda Gablerová. Obě představení nám zavdala dostatek podnětů k večerním (téměř nočním) diskusím.

Co dalšího studenti na kurzu zažili a co si z něj odnesli, se mohou vybraní čtenáři dočíst v jejich deníčcích!

Mgr. Hana Antonínová Hegerová