Kalendář
<< Čvc 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Události
  • Žádné události

Návštěva studentů Podještědského gymnázia v Amersfoortu

„Viděl jsem jeptišky na kole a sedláky, kteří na kole vedli krávu; lidé svačí na kole a vozí na kole své děti a své psy a milenci šlapou na bicyklech, držíce se za ruce, luzné budoucnosti vstříc; říkám vám, je to národ na kole.“

O tom, jak se žije v zemi, o které ve svých cestopisných črtách a fejetonech barvitě píše Karel Čapek ve svých Obrázcích z Holandska (ukázky z nich nás letos po celou dobu zájezdu provázely) mělo příležitost od 8. do 13. dubna zjišťovat 23 studentů z kvinty a sexty. Umožnilo jim to nejen ubytování v rodinách studentů, kteří k nám letos v lednu přijeli ze střední školy Het Nieuwe Eemland Amersfoort, nebo prohlídka velké školy našich holandských přátel a společná výuka Aj, Nj a Ze, ale i výlet na kole do rybářského městečka Spakenburg či autobusem do rozkvetlého Keukenhofu a na pláž v Katwijku aan Zee. Součástí pobytu bylo i poznávání Amersfoortu a Amsterodamu s fotoaparátem v ruce či návštěva slavného Rijksmusea a společně prožité čtyři večery.

Naši studenti během společenského večera velmi dobře připravenými prezentacemi na oplátku seznámili své hostitele se základními momenty českých dějin či s nejkrásnějšími místy naší vlasti; vyrobili zajímavý sestřih úspěchů českého sportu, naladili chuťové buňky zajímavou prezentací o typických českých jídlech a nápojích a nakonec předvedli praktickou ukázku toho, jak se u nás slaví Velikonoce.

Po celou dobu nás sice provázel vítr, ale všechny špatné předpovědi počasí naštěstí selhaly, a tak sluníčko ještě víc umocnilo naše nové dojmy ze setkání se zemí bicyklů, tulipánů, větrných mlýnů, kanálů a grachtů, poldrů a úzkých domů.

Studentky a studenti kvinty a sexty, kteří strávili poslední den výměnného pobytu v Amsterdamu, vytvořili zajímavé cestovatelské blogy o návštěvě této metropole.

Amsterdam – hlavní město Nizozemského království, zpracovali: Tereza Kolářová (Sx), Marek Mroček a Daniel Laner (Kn)

Amsterdam pěti očima, zpracovali: Elizabeth Holíková, Josef Kuba, Natálie Bělocká (Sx)

Cestovatelský blog – Amsterdam 2017, zpracovali: Jan Cýrus, Adam Pospíšil, Oliver Vydra (Kn), Jan Wollmann, Anna Kovbuz (Sx) a natočili i krátké video

Cestovatelský blog – Amsterdam, zpracovali: Natálie Hromková, Vanesa Chebenová, Marie Koutecká, Volodymyr Vaynahyi (Kn), Lucie Bartošová (Sx)

« 1 z 2 »

Návštěva studentů z Amersfoortu v Liberci

Od 28. ledna do 2. února 2017 měli tuto možnost studenti z Holandska, kteří pobývali v našich rodinách. Během pobytu poznali především to, jak vypadá opravdová zima; někteří stáli poprvé na lyžích v Jizerských horách, společně fandili Bílým Tygrům, o nichž se více dozvěděli při následné exkurzi v Home Credit Aréně. Součástí výměny byla i společná výuka angličtiny či výlet na Ještěd a do Prahy.

Holandští studenti se do Amersfoortu vraceli spokojení a těšící se na to, až nám pobyt, který si báječně užili, budou moci oplatit od 8. do 13. dubna 2017, kdy naši studenti přijedou k nim.