Kalendář
<< Čvc 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Události
  • Žádné události

Cykloturistický kurz

Ohlédnutí za cykloturistickým kurzem 2017

V týdnu od 22. 5. do 26. 5. 2017 se uskutečnil cyklokurz s tercií a i letos jsme mohli využít krásné prostředí v Horní Světlé na chatě Luž, hned pod nejvyšší horou Lužický hor – Luž (793 m n. m.).

Počasí nám celkem přálo, i když se ve středu mírně ochladilo a museli jsme se trochu více obléci. I tento rok byla tercie velmi vyrovnaná a všechny cyklovýlety zvládla pospolu a mohli si tak společně dopřávat krás Lužických hor. Hlavně držela pospolu a neustále se podporovali a povzbuzovali. Přístup, kterým se celá tercie na cyklokurzu prezentovala, jim přinesl spoustu společných zážitků a najetých úctyhodných 203 km.

Studenti měli možnost navštívit na kole Panskou skálu u Kamenického Šenova, Bílé kameny u Jítravy, vodní nádrž Naději a projeli malebnými vesničkami, jako jsou Mařenice, Heřmanice a Krompach. Studenti také navštívili Jablonné v Podještědí a mohli se napít ze studánky sv. Zdislavy. Pěšky pak také zdolali nejvyšší vrchol Lužických hor – Luž (793 m n. m.) a navštívili Sirný pramen.

Na závěr bych chtěl říci, že cyklistický kurz 2017 se opětovně vydařil a všem studentům patří obrovský dík a obdiv, a doufám, že i nadále budou tak dobrý kolektiv jako byli na tomto cyklokurzu.

 

Prohlášení o bezinfekčnosti, odpovědnosti za škody a o seřízení kola

Ohlédnutí za cykloturistickým kurzem 2016

V týdnu od 23. 5. do 27. 5. 2016 se uskutečnil cyklokurz s tercií a i letos jsme mohli využít krásné prostředí v Horní Světlé na chatě Luž, hned pod nejvyšší horou Lužický hor – Luž (793 m n. m.).

Počasí nám i v letošním roce velmi přálo a bylo ideální pro cykloturistiku. Tento rok byla tercie velmi vyrovnaná a hlavně držela pospolu a neustále se podporovali a povzbuzovali. Přístup, kterým se celá tercie na cyklokurzu prezentovala, jim přinesl překonání loňského rekordu v počtu najetých kilometrů. Ten má tedy novou hodnotu a to velmi pěkných 220 km a zasloužila se o to opravdu celá třída.

Studenti měli možnost obdivovat krásy Lužických hor ze sedla svého kola nejen na české straně, ale také i na německé, i když méně než v minulých letech. V letošním roce jsme více cestovali po české straně a nově navštívili nová a překrásná místa. Mezi nově navštívená místa určitě patří za zmínku Krásná Lípa v západní části Lužických hor nebo okolí Jedlové a Nové Hutě. Tradičně jsme navštívili vodní nádrž Naději a projeli malebnými vesničkami, jako jsou Mařenice, Heřmanice a Krompach. Studenti také zavítali do nedalekého Jablonného v Podještědí a mohli se napít ze studánky sv. Zdislavy.

Na závěr bych chtěl říci, že cyklistický kurz 2016 se opravdu vydařil a všem studentům patří obrovský dík a obdiv, a doufám, že i v dalších letech se budou i nadále takto podporovat, nejen na kurzech, ale i ve škole a mimo ni.

Mgr. Libor Spurný

 

 


 Ohlédnutí za cyklokurzem 2015

V týdnu od 25. 5. do 29. 5. 2015 se uskutečnil cyklokurz s tercií a znovu v Horní Světlé na chatě Luž hned pod nejvyšší horou Lužický hor – Luž (793 m n. m.).

Tentokrát bylo počasí mnohem přívětivější než v loňském roce a studenti překonali hned dva rekordy. Během celého cyklokurzu dokázali najet neuvěřitelných 210 km a nastoupat ještě více neuvěřitelných 3 788 výškových metrů. Proto všem studentům patří obrovský obdiv a v dalších letech to budou mít studenti velmi těžké, protože letošní tercie položila laťku velmi vysoko.

Studenti měli možnost obdivovat krásy Lužických hor ze sedla svého kola nejen na české straně, ale také i na německé. Navštívili město Varnsdorf a potom podle řeky Mandavy projeli krásná městečka v Německu, například Großschönau nebo Hainewalde. Dále spatřili vodní nádrž Naději a projeli malebnými vesničkami, jako jsou Mařenice, Heřmanice a Krompach. Studenti také zavítali do nedalekého Jablonného v Podještědí, napili se ze studánky sv. Zdislavy a mohli obdivovat okolí zámku Lemberk. Samozřejmě nesmíme také opomenout zdolání nejvyššího vrcholu Lužických hor – Luž (793 m n. m.).

Na závěr bych chtěl říci, že cyklistický kurz 2015 se opravdu vydařil a všem patří můj obdiv. Doufám, že na celý kurz budou všichni dlouho vzpomínat stejně jako já.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na následující miniaturu

galerie

Výlety letošního cyklokurzu

1. den

2. den

3. den

4. den

5. den