Kalendář
<< Zář 2021 >>
PoÚtStČtSoNe
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Události
  • Žádné události

Akce BIPO je povinnou součástí výuky na Podještědském gymnáziu. Její organizace, cíle i obsah jsou podrobně zpracovány ve ŠVP STUDENT.

BIPO 2017

Letošní Akce BIPO se konala v Bílém Potoce od 18. do 22. září 2017.

Počasí nám tento rok příliš nepřálo, podzim přišel o něco dřív a přinesl i nižší teploty. Naštěstí pršelo méně, než podle předpovědi mělo a v době, kdy to průběh našich aktivit příliš neovlivňovalo.

Denní režim má na BIPU svůj osvědčený řád. Studentky a studenti čtyř ročníků nižšího gymnázia absolvují dopoledne tři vyučovací hodiny (tradičních předmětů i hodin věnovaných třídnické práci profesorek a školní psycholožky), odpoledne pak bloky, kde je v rámci smíšených skupin prostor pro vzájemné poznávání a spolupráci mezi studenty různých ročníků. Nabídka byla pestrá – od spíše intelektuálního zápolení v piškvorkách či deskových hrách přes outdoorové aktivity (Výstup na Paličník, Slaňování, Hry v přírodě), uměleckou tvořivost (Kresba v plenéru, Knoflíková válka), poznávání místopisu a historie kraje (Lázně Libverda) až po fyzikální hrátky s vodními raketami a hejblaty. Večerní čas byl vyhrazen pro tradiční představení jednotlivých tříd (Zadáno pro…) a nakonec též pro vystoupení profesorského sboru. Podle hlasování profesorů a tříd tentokrát předvedla nejlepší představení KVARTA. Blahopřejeme!

V rámci sportovních aktivit stihla i smíšená družstva tříd odehrát v průběhu tří dnů turnaj v kopané (odměnu za vítězství si odnesla KVARTA). Tradiční páteční klání studentů a profesorů ve fotbale a volejbale se letos neuskutečnilo z důvodu nezpůsobilého terénu.

Výsledky BIPO Piškvorek:

1. místo: Tomáš Vele (kvarta)

2. místo: Eliška Hýřová (sekunda)

3. místo: Klára Vydrová (kvarta)

Čtvrteční odpoledne patřilo brannému závodu, který je součástí výuky OČMU na Podještědském gymnáziu. Za ideálního běžeckého počasí se na trať závodu vydalo 22 trojčlenných hlídek, aby v malebném prostředí podhůří Jizerských hor na celkem sedmi stanovištích mohli studenti předvést své znalosti geografie, botaniky či zdravovědy a prokázat svou fyzickou zdatnost. Přestože umístění nebylo nakonec tím nejdůležitějším, blahopřejeme nejlepším:

1. místo: Lea Martanová (Pr), Taťána Marková (Sk), Jáchym Okleštěk (Te) 25 min 40 s

2. místo: Daniel Mašín (Pr), František Beran (Sk), Sára Magdová (Te) 28 min 00 s

3. místo: Adéla Hájková (Pr), Jonáš Svatuška (Sk), Milan Kittler (Te) 30 min 00 s

BIPO 2017 je minulostí. Letošní primáni, sekundáni a terciáni se mohou těšit na to, co je v Bílém Potoce čeká v roce 2018, zatímco kvartánky a kvartáni se připojují ke stále delší řadě těch, kteří už mohou na své zážitky pod Paličníkem pouze vzpomínat.

Akce BIPO 2016

Letošní Akce BIPO se konala v Bílém Potoce od 19. do 23. září 2016.

Počasí se tento rok projevovalo značnou teplotní i srážkovou proměnlivostí, což po předchozím velmi teplém týdnu bylo poněkud nepříjemné, ale Akce BIPO probíhá za každého počasí.

Denní režim má na BIPU již svůj osvědčený řád. Studentky a studenti nižších ročníků gymnázia absolvují dopoledne tři vyučovací hodiny (tradičních předmětů i hodin věnovaných třídnické práci profesorek a školní psycholožky), odpoledne bloky, kde je v rámci smíšených skupin prostor pro vzájemné poznávání a spolupráci mezi studenty různých ročníků. Nabídka byla opět pestrá. Od spíše intelektuálního zápolení v piškvorkách či deskových hrách přes outdoorové aktivity (Výstup na Smrk, Slaňování, Hry v přírodě), uměleckou tvořivost (Kresba v plenéru, Háčkování), poznávání místopisu a historie kraje (Lázně Libverda) až po fyzikální hrátky s vodními raketami. Večerní čas byl vyhrazen pro tradiční představení jednotlivých tříd (Zadáno pro…) a nakonec též pro vystoupení profesorského sboru. Podle hlasování profesorů a tříd tentokrát předvedla nejlepší představení SEKUNDA. Blahopřejeme!

V rámci sportovních aktivit stihla často i smíšená družstva tříd odehrát v průběhu 3 dní turnaj v kopané (odměnu za vítězství si odnesla KVARTA) a v pátek změřili své síly studentky a studenti se svými vyučujícími ve fotbale a volejbale (stav na zápasy 1:1).

Výsledky BIPO Piškvorek:

1. místo: Hana Modrá (kvarta)

2. místo: David Šmíd (tercie)

3. místo: Anna Táborská (kvarta)

Čtvrteční odpoledne patřilo brannému závodu, který je součástí výuky OČMU na Podještědském gymnáziu. Za ideálního počasí se na trať závodu vydalo 27 trojčlenných hlídek, aby v malebném prostředí podhůří Jizerských hor na celkem sedmi stanovištích mohli studenti předvést své znalosti geografie, botaniky či zdravovědy a prokázat svou fyzickou zdatnost. Přestože umístění nebylo nakonec tím nejdůležitějším, blahopřejeme nejlepším:

1. místo: Štěpán Šuma (Pr), Zuzana Cýrusová (Te), Jan Kubáček (Kr); 32 min 09 s

2. místo: Josef Škoda (Pr), Jáchym Okleštěk (Sk), Zuzana Vydrová (Te); 32 min 13 s

Vojtěch Vlk (Pr), Tara Peterková (Te), Filip Radostný (Kr); 32 min 30 s

Akce BIPO 2016 je minulostí. Letošní primáni, sekundáni a terciáni se mohou těšit na to, co je v Bílém Potoce čeká v roce 2017, zatímco kvartánky a kvartáni se připojují ke stále delší řadě těch, kteří už mohou na své zážitky pod Paličníkem pouze vzpomínat.

Akce BIPO 2016:

 

« 1 z 2 »