Kalendář
<< Pro 2021 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Události
  • Žádné události

00_stopa.jpg

Studentský divadelní soubor STOPA kráčí spolu s Podještědským gymnáziem již od roku 1993. U jeho zrodu stála Milena Šajdková, která ho vedla od prvních krůčků, zasvěcovala studenty do tajů, zákonitostí a řádu divadla. Pod jejím vedením Stopa dospěla a vstoupila do plnohodnotného divadelního života. Úspěšně se zúčastňovala přehlídek a soutěží amatérského divadla, a tak ji mohli vidět diváci i na Modrém kocourovi v Turnově, na Náchodské Prima sezóně, na Jiráskově Hronovu nebo přehlídce Šrámkův Písek.

Od sezóny 2005/2006 převzal vedení (a všechny funkce s tím spojené od režie po osvětlovače a technika) Lukáš Horáček. Soubor STOPA nadále pravidelně předváděl své inscenace na Modrém kocourovi v Turnově, v Náchodě i na open air přehlídce v Hradci Králové. Svou nejúspěšnější inscenaci tohoto období a co do počtu repríz celé své historie – Camický furgon – nastudoval společně se školním pěveckým sborem VOX ACHETIS a předvedl ji kromě jiného až v Praze (sic!) v divadle Na Dobešce (SKLEP).

Od sezóny 2012/2013 vede soubor bývalá jeho členka a nezapomenutelná Agnes z Krysaře Vanda Zaplatílková Hutařová. Zlomte vaz, STOPÁCI!

STOPA STOPA STOPA STOPA

Víte, že Stopa má vlastní skupinu na Facebooku?

 

Premiéra 2016/2017: 31. března 2017

Premiéra autorského pseudo-dokumentu Churchill byl zvíře od souboru STOPA se koná v pátek 31. března 2017 od 17.00 hodin a od 19.00 hodin.

Jedná se o autorskou, dokumentárně komediální hru studentského divadelního souboru STOPA. Herci se ve hře snaží popsat Churchilla jakožto hrdinu, jehož úžasné schopnosti a dovednosti ho učinily jednou z nejpozoruhodnějších osobností dvacátého století. O jeho životě se dozvídáme prostřednictvím mladého nadějného dokumentaristy, který seznamuje diváka s Churchillovým dětstvím, dospíváním, s počátky v kariéře, i se stářím. Příběh je divákům podáván formou hraného pseudo-dokumentu prokládaného originálními projekcemi. Upozorňujeme, že žánr pouze předstírá dokumentaristický přístup, ale je to z osmdesáti procent čirá fabulace. Text k inscenaci napsal soubor Stopa na náměty z Churchillova života, se zásadním přispěním dvou studentů souboru: Matouše Pikouse a Jiřího Schoře.

Vanda Zaplatílková Hutařová

STOPA předvedla tuto hru na divadelní přehlídce NaNečisto 9. března 2017 a zde se můžete podívat na fotografie z představení.

 plakat

 

Oslí vejce- premiéra 2015/2016

Jedná se o autorskou komediální hru studentského divadelního souboru STOPA na náměty stejnojmenné italské bajky. Příběh pojednává o horské vesničce, která si spokojeně žije v nevědomosti, dokud ji jednoho dne nenavštíví zhýralý městský floutek Giorgio. Ten se záhy stane zdejším hrdinou, neb v krátké chvíli modernizuje některé lokální zastaralé pracovní postupy. Je ale Giorgio skutečně spásou vesničky, nebo spíše zrcadlem nastaveným tuposti a malosti místního obyvatelstva?

Hravá inscenace, jejíž text napsaly dvě studentky souboru; Kristýna Glassová a Veronika Vohlídková, vznikal na základě improvizací souboru na daná témata. Výsledný tvar prodchnutý studentským smyslem pro humor, využívá některých pohádkových i filmových klišé, které rozvíjí v absurdní situace. Upřímně doufáme, že se diváci budou bavit přinejmenším tak dobře, jako my při utváření hry.

Fotografie z představení naleznete zde.